<tbody id="jguv4"><pre id="jguv4"></pre></tbody>

  <legend id="jguv4"><pre id="jguv4"></pre></legend>
  <dd id="jguv4"><track id="jguv4"></track></dd>
  <em id="jguv4"></em>
  <em id="jguv4"></em>

 • <button id="jguv4"><object id="jguv4"><cite id="jguv4"></cite></object></button><dd id="jguv4"></dd>
 • <tbody id="jguv4"></tbody>

  Двоен Bobbins Висока брзина ликвидаци?а машина BFBS-2А

  Краток опис:

  Вовед BFBS-ликвидаци?а машина сери?а е дополнителна опрема за автоматска машина за плете?е, ликвидаци?а жица, предиво и конец околу bobbins рамномерно и уреден. Сери?ата има единствена оска ликвидаци?а машина дво?на оска ликвидаци?а машина, четири оска ликвидаци?а машина etc.They ги имаат следниве карактеристики: 1) авто-стоп кога жици, предиво скршени или празни 2) авто-стоп кога дефиници?а ликвидаци?а количина, гарантира на секо? бобина има еднакви предива капацитет 3) контролен панел е фиксна на л ...


  детали за производот

  Тагови производ

  Вовед

  BFBS-ликвидаци?а машина сери?а е дополнителна опрема за автоматска машина за плете?е, ликвидаци?а жица, предиво и конец околу bobbins рамномерно и уреден. Сери?ата има единствена оска ликвидаци?а машина дво?но ликвидаци?а машина оска, четири оска ликвидаци?а машина etc.They ги имаат следниве карактеристики:

  1) авто-стоп кога жици, предиво скршени или празна

  2) авто-стоп кога дефиници?а ликвидаци?а количина, гарантира на секо? бобина има еднаков капацитет предива

  3) контролен панел е фиксна на левата страна од машината .На лого кути?а и potentionmeter контрола на брзината на предива ликвидаци?а

  4) авто-стоп кога скршени или празни, се исплати spool се само-уредот на сопирачките

  ?

  Технички параметри

  ? BFBS-1A BFBS-2А BFBS-4А BFBS-4B
  оска вртежи во минута 1400RPM 1400RPM 1400RPM 1400RPM
  мо?ност на мотор 0.55KW / 220V ?0.75KW / 220V ?1.5KW / 380V 1.1KW / 380V
  Напон 220V / 50HZ 220V / 50HZ 380V / 220V / 50HZ 380 / 220V / 50HZ
  Преместува?е на теренот 0.05-5.5MM (се донесе прилагодливи лак вратило напречни)
  бобина Големина ди?аметар бобина D≤100MM бобина должина L≤280MM Може да диза?н како бара?е на купувачот
  Не бобина

  1

  2

  4

  4

  Исплати Spool

  ≤9

  ≤18

  ≤36

  ≤36

  Исплати бобина Големина ¢ ≤200MM H≤280MM (може да диза?н во согласност со бара?ето на клиентот)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онла?н Chat!
  学长跳D放在里面一晚上视频